Gra Wolfenstein: The New Order

Gra Wolfenstein: The New Order

Wolfenstein to seria gier akcji skupionych wokół II wojny światowej i następstw hipotetycznego zwycięstwa Osi.

Zanim jednak zdecydujesz się na tę grę, to polecam Ci spróbować innej gry o walorach edukacyjnych, którą możesz pograć na przeglądarce, a mianowicie chodzi o moviestarplanet hack 2020 – warto obadać.

Większość gier śledzi Williama „BJ” Błażkowicza, żydowskiego sierżanta armii polsko-amerykańskiej i jego walki z mocarstwami Osi . Wcześniejsze tytuły koncentrują się wokół nazistów próbujących wykorzystać siły nadprzyrodzone i okultystyczne. Te opracowane przez MachineGames osadzone są w alternatywnej historii, w której moce Osi wygrały II wojnę światową.

Wolfenstein The New Order - Okładka gry
Źródło: https://en.wikipedia.org/w/index.php?curid=39338571

Ta część jest miękkim restartem serii i buduje nową chronologię, osadzoną w alternatywnym wszechświecie, w którym moce Osi wygrały II wojnę światową. W 1946 r., Gdy naziści rozszerzają swój reżim na całym świecie, agent OSA William „BJ” Błażkowicz zostaje wysłany w celu zabicia notorycznego złego mistrza, generała Deathsheada, znanego z poprzednich spotkań, w ramach ostatniego, kompletnego wysiłku przez alianckie siły powietrzne i komandosowe. Misja kończy się niepowodzeniem, a po tym, jak cała jednostka została zabita przez siły nazistowskie, Błażiczicz ledwo ucieka ze związku, doznając poważnego urazu głowy, który powoduje, że jest nieprzytomny, a następnie zapada w śpiączkę.

W 1960 roku, czternaście lat później, BJ zostaje osadzony w azylu, nieświadomy wydarzeń, które miały miejsce podczas jego śpiączki i ma zostać stracony przez nazistów, którzy nakazali likwidację azylu. Przebudzony do pełnej siły Błażkowicz wychodzi z budynku, uciekając z ranną pielęgniarką Anyą. Mocno zirytowany objawieniem wroga wygrywającego wojnę, BJ działa w cieniu, aby zlokalizować Ruch Oporu i pomóc im w walce z nazistami, rozmontowując ich i ostatecznie okaleczając ich dominację na całym świecie.

Gre Wolfenstein: The New Order PL i inne gry akcji oraz strzelaniny na konsole Xbox One znajdziesz w sklepie z grami www.Exgames.pl

Dodaj komentarz